fa-heliumPark
fa-heliumPark

اولین

ترامپولین پارک ایران

ما افتخار می کنیم که اولین ترامپولین پارک را در ایران، شهر مقدس مشهد راه اندازی نموده ایم.

 • 1

  ترامپولین ( جَست‌ورزی ) چیست ؟ . . .

  یکی از رشته های ورزشی ژیمناستیک است ، ترامپولین در زبان عام به تشک پرش درجا و بپر بپر شناخته میشود. مسابقات این رشته بر روی وسیله‌ای به نام ترامپولین (جَستانه) انجام می‌شود که یکی از اسباب‌های تمرینی مهم ورزش ژیمناستیک است. مسابقات این ورزش به صورت انفرادی یا دو نفره برگزار می‌شود ، فردی که به اجرای حرکات ورزشی ـ نمایشی بر روی جستانه می‌پردازد جست‌ورز نامیده می‌شود . اولین مسابقات برگزار شده ترامپولین در مدارس و دانشگاه‌های آمریکا و اروپا بوده است که بدون قوانین خاصی انجام میشده، در دهه ۱۹۵۰ میلادی به تدریج قوانینی برای این ورزش تدوین شد. ترامپولین در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۰ برای اولین بار در المپیک به عنوان یکی از بخش‌های ورزش ژیمناستیک برگزار شد. پیرامون مزایای ترامپولین و جامپینپ تحقیقات بسیاری صورت گرفته است.از این جمله می‌توان به مقاله مرکز تحقیقات بیومکانیک ناسا NASA اشاره کرد.به گفته ای کارتر ترامپولین بهترین ورزش و تحرکی است که بشر برای سلامت اختراع نموده. این ورزش نه تنها موجب تناسب اندام و کاهش وزن می شود بلکه موجب تقویت سیستم لنفاوی و سمزدایی از بدن می شود. غدد لنفاوی بدن فاقد عضله جهت فعالیت و سم زدایی است و فقط به واسطه تحرک و فعالیت عمل سم زدایی را انجام می دهند. امروزه ترامپولین در سایز ها و ابعاد مختلف تولید شده و نمونه های با ابعاد کوچک آن، در منازل و باشگاه ها کاربرد داشته و با نام مینی ترامپولین(mini trampoline) یا ریباندر(rebounder) شناخته می شود. از این وسیله در مراکز فیزیوتراپی جهت تقویت هماهنگی عصب و عضله و حرکات اصلاحی برای سالمندان و کودکان کم توان استفاده میشود.
 • 2

  تاریخچه ترامپولین پارکهای در دنیا چیست؟

  از سال 2007 میلادی ( 1385 هـ ش) شرکتهای آمریکایی و سپس انگلیسی اقدام به راه اندازی سالن های سرپوشیده بر مبنای ترامپولین (جَستانه) نمودند و تا سال 2016 میلادی ( 1394 هـ ش ) بر اساس آمار غیر رسمی 3500 سالن بزرگ ورزش بر مبنای جهش در دنیا برپا و راه اندازی شده است ، در کشورهای خاورمیانه ( ترکیه – عربستان سعودی – کویت – امارات متحده عربی ) تاکنون بیش از 100 پارک احداث شده است که در هر یک بصورت متوسط ده نوع بازی از 400 نوع بازی ( مبنای پرش ) برای سنین 3 تا 70 سال نصب و در حال بهره برداری است . بر مبنای رصد انجام شده توسط تیم پژوهشی این شرکت 90% اقلام تولید شده این نوع پارک ها در کشور چین تولید شده و 60% این پارکها در کشور ایالات متحده نصب و بهره برداری میشود . برندهای اصلی و بزرگ این رشته عبارت است از : Trampoline Park انگلستان - Skyzone ایالات متحده - Oxygen انگلستان - Flight ایالات متحده و کانادا - House of Air ایالات متحده - Urban air آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی - Launch کانادا
 • 2

  اولین ترامپولین پارک ایران با نام هلیوم پارک چگونه است؟

  با توجه به بررسی و پژوهشی که طی شش ماه توسط کارشناسان این شرکت به انجام رسید موفقیت و توفیق این نوع پارک ها در ایران بنا بر خواست عمومی و رویکرد مثبت مردم اجتناب ناپذیر است . اماکن ورزشی – تفریحی خاصه برای کودکان و نوجوانان در شهرهای اصلی ایران ( تهران – مشهد – اهواز – تبریز – اصفهان – شیراز – مناطق شمال ایران ) جمعا به عدد 30 مرکز نمیرسد که عموما از دستگاه های دیجیتالی استفاده کرده و در مورد جمپینگ نیز از لوازم بسیار ابتدایی و قدیمی استفاده میشود . این شرکت برمبنای بررسی های بعمل آمده در فاز یک اقدام به احداث 7 مرکز ورزش( بر مبنای پرش) و در فاز دوم در 37 نقطه ایران و در فاز سوم در 150 مرکز در سطح ایران اقدام به تاسیس این اماکن خواهد نمود ، مقر اصلی شرکت در تهران و اولین پروژه اجرایی در شهر مشهد خواهد بود .
 • 3

  هلیوم پارک کجا واقع شده است و چرا؟

  با توجه به پتانسیل های بسیار بالای شهر مشهد و وجود بالقوه مخاطبان برای استفاده از مراکز تفریحی و ورزشی ( نماد آن را در ایجاد اماکن و پارک های متعدد آبی در این شهر میتوان برشمرد ) بنیانگذاران این امر برآن شدند که اولین شعبه خود را در مشهد ایجاد کنند باشد که همجواری با مرقد مطهر علی بن موسی الرضا علیه آلاف التهیه و الثنا و خدمات به زائرین و مجاورین ایشان باعث برکت و ارزش افزوده این خدمت به شهروندان ایرانی باشد ، اما شمه ای از پتانسیل های بالقوه شهر مشهد برای راه اندازی اولین مجموعه ترامپولین : ü وجود حرم مطهر رضوی که با توجه به این مرکز ثقل معنوی این شهر بنابر گفته استاندار خراسان رضوی (علیرضا رشیدیان) بالغ بر 27 میلیون نفر بصورت سالیانه میزبان مسافر و زائر میباشد . ü سفر و اقامت دائمی 500 هزار نفر ( حداقل روزهای پنجشنبه و جمعه ) شهروندان شهرهای نزدیک به مشهد ( نیشابور – قوچان – بجنورد – بیرجند – سبزوار – تربت حیدریه ) بجهت عدم توسعه یافتگی شهرهای خود و استفاده از امکانات سطح بالای شهر مشهد . ü توسعه مراکز تجاری و اماکن ورزشهای توریست محور در شهر مشهد مانند ایجاد پارک های آبی و مراکز تجاری بزرگ . ü فعالیت 70% هتلها و مراکز اقامتی رسمی ایران در شهر مشهد که نمایشگر جاذبه فعالیت های توریست محور میباشد . ü پایین بودن نرخ سرمایه گزاری نسبت به دیگر شهرها خصوصا تهران ( 50% نرخ زمین – 15% نرخ خدمات – 30% نرخ دستمزد و . . . ) . ü توسعه یافتگی نسبی شهروندان در جهت استفاده از اماکن ورزشی و تفریحی نسبت به سایر کلان شهرهای ایران . ü دسترسی آسان و روان به مدیران محلی برای اخذ تصمیم و مجوز . براساس بررسی ها و رایزنی های انجام شده در شهر مشهد امکان و پتانسیل ایجاد پنج مرکز ورزشی براساس نمونه ترامپولین پارک امکان سنجی شد . اولین مرکزی که بر این اساس انتخاب و قرارداد آن به امضاء رسید " برج مروارید گوهرشاد" واقع در میدان جانباز – نبش جانباز 5 میباشد و نقاط قوت این برج بعد از قبولی در امکان سنجی کارشناسان عبارت است از : 1. قرار گرفتن برج در فاخرترین منطقه مشهد که برندهای برجسته جهانی در آن حضور دارند . 2. برجی مدرن داران 4 طبقه پارکینگ و سه طبقه اماکن تجاری و 16 طبقه اداری ، برخلاف تمامی مراکز تجاری مشهد تمامی قسمتهای آن ظرف یک و نیم سال قبل فعال و در حال بهره برداری میباشد . 3. قرار گرفته در قلب بزرگراه های مشهد : 3 دقیقه فاصله تا بزرگراه آسیایی – 4 دقیقه تا بزرگراه امام علی – 4 دقیقه فاصله تا بزرگراه کمربندی مشهد – 2 دقیقه فاصله تا اصلی ترین بلوار شمالی جنوبی مشهد ( بلوار خیام ) – 1 دقیقه تا بلوار فردوسی 4. سه هزار متر زیربنا شامل دو سالن 1500 متری مجزا که امکان استفاده همزمان بانوان و آقایان از امکانات ورزشی را فراهم میسازد . 5. دسترسی از طریق درب مستقل - یک آسانسور مستقل و شش آسانسور مشترک . 6. 4 طبقه پارکینگ و استفاده 3 ساعته رایگان مراجعین . 7. آماده بودن سالن ها از جنبه سیستم های گرمایشی و سرمایشی - برق – توالت ها – کف و . . .
 • 4

  در هلیوم پارک چه بازی هایی وجود دارد؟

  هلیوم پارک شامل دو سالن 1500 متری در طبقه 4 و 5 برج مروارید گوهرشاد و شامل موارد ذیل خواهد بود :

  سالن A :

  مشتمل است بر :5 قسمت ، بازی برای کودکان – بازی و ورزش برای نوجوانان – بازی و ورزش برای بزرگسالان – کافی شاپ بازی ها بزرگسالان عبارت است از : والیبال – بسکتبال – صخره نوردی – نینجا کورس – ژیمناستیک – فری جامپینگ تم این قسمت بر اساس رنگ آبی و تم اقیانوس است که آرامش و رلکسیشن را برای مخاطب به همراه دارد .

  سالن B :

  مشتمل است بر :5 قسمت ، بازی برای کودکان – بازی و ورزش برای نوجوانان – بازی و ورزش برای بزرگسالان – کافی شاپ بازی ها بزرگسالان عبارت است از : دوج بال – فوتبال – بیلیارد – کیک بال – فایتینگ – فری جامپینگ – ایربگ – بسکتبال میباشد تم این قسمت بر اساس رنگ سبز و تم جنگل است که آرامش و آسایش را برای مخاطب به همراه دارد .

  بخش بازی های VR:

  در این بخش شما با یکی از بهترین فضاهای بازی های واقعیت مجازی در هر دو طبقه A و B روبرو خواهید شد با چدیدترین تجهیزات در حوزه VR .

 • 5

  محدوده سنی بازیها در هلیوم پارک ، چه رنجی را شامل می شود؟

  از بدو تاسیس هلیوم پارک نگاه و منظر، ایجاد یک مرکز تفریحی، ورزشی برای کل اعضای یک خانواده بوده است یعنی از سن 1 سال تا 70 سال، در همین راستا 2 طبقه با تفکیک خانم ها و آقایان در نظر گرفته شده که در هر طبقه 3 بخش پیش بینی شده ، خردسالان بین 1 تا 3 سال و نونهالان 3 تا 6 سال و بخش جوانان و بزرگسالان 7 تا 70 سال.
 • 6

  هزینه استفاده از بازیها در هلیوم پارک چقدر است؟

 • 7

  سیستم تخفیف در هلیوم پارک چگونه است؟

  سیستم تخفیف هلیوم پارک
 • 8

  هلیوم پارک چه روزهای مختص خانمها و چه روزهای مختص آقایان است؟

  هلیوم پارک در 2 طبقه مجزا تشکیل شده و یک طبقه مخصوص خامها و یک طبقه مخصوص خانواده هاست، ولی بدلیل تنوع در بازیها این طبقات خانمها روزهای فرد طبقه 4 و روزهای زوج طبقه 5 و آقایان بلعکس.
 • 9

  با داشتن چه بیماریهای نمی توان از این نوع بازی-ورزش- پرش استفاده کرد؟

  بیماریهای قلبی و تراکم استخوان و پوستی شدید
 • 10

  کیفیت ایمنی ، بهداشت و حفظ سلامت در هلیوم پارک چگونه است؟

  محور کار – حرکت ، ورزش و تفریح در این پارک سلامت و صحت استفاده کنندگان و ورزشکاران میباشد برای اجرای این مقوله اصولی را در نظر گرفته ایم که عبارت است از :

  1- استفاده از ابزارهای استاندار شده جهانی که مورد تائید استاندارد ملی ایران است از بهترین سازندگان جهانی که تجربه 20 ساله در ساخت و اجرای این وسایل را در بیش از 300 نقطه جهان را داشته اند و نگهداری دائمی از وسایل ، ابزار و محیط برای پاکیزگی و امنیت دائمی .

  2- نازک کاری انجام شده در فیزیک ساختمان با تایید و نظارت کارشناسان استاندارد – سازمان ورزش و جوانان و بهداشت محیط به انجام میرسد .

  3- حذف و به حداقل رساندن هر آنچه که بعد از پرش و بهنگام فرود آمدن فرد ممکن است آسیبی به او برساند و پژوهش و بررسی دائمی این موضوع توسط کارشناسان ( خصوصا در حین عملیات ).

  4- آموزش های مکتوب – سمعی و بصری برای ورزشکاران قبل و در حین بازی و ورزش در ترامپولین پارک .

  5- همراهی و مددکاری دائمی کارشناسان ورزشی مستقر در سالن ها با ورزشکاران .

  6- کارکنان به خوبی آموزش دیده ، حرفه ای و ورزش کار که خود تسلط کافی بر ورزش های ارائه شده داشته و بصورت دوره ای آموزش خود را تکمیل میکنند و باعث این میشود که یک فرهنگ ایمنی در سراسر سازمان وجود داشته باشد .

  7- کنترل اولیه اشخاص برای اینکه امکان ورود و انجام ورزش های پرشی را از جمیع جهات داشته باشند و به مریضی های واگیر دار آلوده نباشند – بانوان باردار نباشند و وزن تعریف شده برای حضور در این اماکن زیر 130 کیلو میباشد و مشتریانی که بیماری های حاد قلبی عروقی – اسکلتی و ... دارند میبایست قبل از ورود به ترامپولین با پزشک خود مشورت و مجوزهای لازم را دریافت نموده باشد .

  8- کف سازی ایمن در قسمتهایی که پرش انجام میشود که ساختار آن عبارت است از : هر متر مربع از ساختار ماده ای به نام تارپول ( فولاد و چشمه های بین تختهای تریبون) استفاده شده که با اسکلت بندی استاندارد شده پوشش داده شده و توسط فنرهای گالوانیزه قوی و استاندارد مهار شده و علاوه بر این تمامی این لایه ها به طور کامل در یک ورق پلی پروپیلن بسته بندی شده و با پوشش وینیل پوشیده شده اند و در بسیاری از قسمت ها زیر این مجموعه هابا ترکیبی از الیاف ، ابر و فوم پر و محافظت شده تا نرمش و ایمنی بیشتری بعد از فرود برای استفاده کننده فراهم نماید .

  9- مانیتورینگ بسیار قوی در تمامی اماکن بصورت مجزا ( بانوان برای خانم ها و آقایان توسط مردان ) تحت اشراف کارشناسان به انجام میرسد .

  10- پیشبینی امداد رسانی اولیه در مواجهه با خطرات احتمالی و نصب تجهیزات مورد لزوم برابر با استاندارهای رایج .

  11- پوشش بیمه ای کامل برای مراجعین – پرسنل و مسئولیت مدنی شرکت .

 • 11

  ایا می توان در هلیوم پارک تولد و یا هر مناسبتی را جشن گرفت؟

  امروزه شادی و ارتقاء سطح شادمانی مردم از اصول اصلی حق شهروندی میباشد و در سالهای اخیر دولتهای مستقر حداقل شعار انجام آن را داده اند ، از طرفی با توجه به کوچک شدن اماکن مسکونی اینگونه مناسبت ها میبایست در خارج از منزل به انجام برسد ، برای مثال جشن تولد در نسل های نو کشورمان از اصول اساسی سالیانه هر خانواده شده است خصوصا برای سنین جوانی ، جشن تولد کودکان مراسمی شاد و لذت بخش است با این حال نسبت به تولد بزرگسالان احتیاج به دور اندیشی بیشتری دارد. برنامه ریزی برای برگزاری تولد ممکن است هر پدر و مادری را برای انجام صحیح آن به یک گلوله ی استرس تبدیل کنید. تمام این ها با رعایت نکته های خیلی کوچک رفع میشود و شما میتوانید بدون دلشوره از جشن خود لذت ببرید. سخت ترین قسمت برگزاری جشن تولد انتخاب مکان - زمان و تم تولد است اما در ترامپولین برای برگزاری مناسبت ها و خصوصا جشن های تولد فکرهای بکری داریم . اجرای جشن تولد در محیطی سالم همراه با ورزش و تفریح تحت نظارت و یا همراهی والدین محیا است و برنامه ریزی شده است و در پایان هم پذیرایی براساس نوع سلیقه مخاطبان به انجام میرسد ، تمامی اینها در محیطی فرهنگی و با هزینه ای حداقلی به انجام میرسد .
 • 12

  هزینه جشن -تولد و انواع مراسم ها چگونه است؟

 • 13

  آیا مدارس می توانند ساعات فرهنگی، ورزشی و یا تفریحی خود را درهلیوم پارک انجام دهند؟

  بر اساس بررسی های بدست آمده جهانی ، مخاطبان اصلی ترامپولین پارکها سنین بین 11 تا 19 سال میباشند که در کشور ما دوره اول و دوم دبیرستان میباشد . این سن و سال اصلی ترین زمان برای رشد بدنی و تعالی فکری انسانهاست ، ما در ترامپولین هدف اولیه مان توسعه امر فرهنگی میباشد و همزمان ارتقاء سطح حرکت بدن و شادابی جوانان است و برای تک تک این امور برنامه داریم ، امور فرهنگی را از هم اکنون با تشکیل کارگروه فرهنگی و استفاده از مشاورین روحانیون جوان و روشنفکر و با سواد ( حتی الامکان تحصیلکرده حوزه و دانشگاه ) آغاز نموده ایم و خوراک لازم برای عرصه فرهنگی در این پارکها فراهم آمده است . ترامپولین ما با افتخار برای حمایت همه جانبه از مدرسه و دبیرستان و جوانان شاغل به تحصیل در این مراکز برای بهره برداری بهتر از اوقات فراغت آماده است و تمامی توان خود را برای به حداقل رساندن هزینه ها ی استفاده و بهره وری بالا بهنگام حضور از جنبه های فرهنگی – ورزشی و تفریحی برای ایشان را مد نظر دارد . طرح های خوب و حمایتی برای اینگونه مخاطبان آماده ارائه است و بازاریابان ما منتظر فرصتی مغتنم برای ارائه آن هستند . امروزه بدلیل محدودیت مکان و امکانات در ساختمان مدارس، مخصوصا غیر انتفاعی ها، معمولا ساعات ورزش و تفریح یا با کیفیت و استاندارد لازم برگزار نمی شود و یا در سالنهای اجاره ای با امکانات محدود و در بهترین حالات قابل استفاده برای یک نوع ورزش فوتیال، والیبال و یا .... برگزار می شود. در هلیوم پارک ما با گردآوری 20 بازی از بهترین بازهای ترامپولین دنیا، بدلیل وجود زمین نرم ترامپولینی و دیوارهای ایمن شده ، شما نسبت به زمینهای بازی بتنی و سیمانی از امنیت بالای برخوردار خواهید بود و با توجه به علاقه هر کدام از دانش آموزان امکان انتخاب یک یا چند بازی انفرادی و یا گروهی را خواهند داشت.
 • 14

  تخفیف جهت ارگان و مدارس چگونه است؟

  تخفیف جهت ارگان ها و مدارس

سوالات پر تکرار